Gullon

Galletos Gullón on ettevõte, mis asutati 1892. aastal Aguilar de Campoo linnas, Palencia provintsis, mis oli ümbritsetud nisupõldudest. Gullon’i tooteportfell on väga lai, seal leidub nii hommikusöögi-, tervise- ja šokolaaditooteid, kui ka soolatud kreekereid ning lastele mõeldud küpsiseid. Gullon’i kõige vanemad ja traditsioonilised tooted on Maria küpsised ning Tostada teeküpsised ning need küpsised on  olnud läbi aegade ka väga populaarsed kuningakodades nii Hispaanias  kui ka mujal Euroopas.

  1. aastal tuli Gullon esimesena Hispaanias välja teraviljaküpsistega ning sealt edasi hakati toodetes kasutama ka taimseid õlisid. 1998. aastal valiti firma “Hispaania parimaks tööandjaks”.

Galletas Gullon’ile on väga oluline uuenduslike strateegiate väljamõtlemine ning pidev investeering teadus- ning arendustegevusse. See on teinud temast ka Hispaania turuliidri terviseküpsiste segmendis.

Gullon’il on kaks tütarettevõtet Euroopas – üks Portugalis ning teine Itaalias, mis on kõige kaasaegsema küpsisetootmistehnoloogiaga Euroopas. Gullon’i tooteid eksporditakse 86 riiki üle maailma kõigil viiel kontinendil. Ekspordimaht on ca 200 miljonit eurot aastas.

  1. aastal alustati kolmanda tehase ehitamist, millest saab suurima automatiseeritud tootmispinnaga (130 000 m2)  küpsisetehas Euroopas.

Galletas Gullon on pälvinud mitmeid kõrgeid auhindu Hispaania Põllumajandusministeeriumilt, Palencia Kaubanduskojalt ning Hispaania Toiduainetetööstuselt. Ettevõte osaleb jätkuvalt teadus- ja arendustegevuses ning projektides, mis tegelevad mitmete mittenakkuslike krooniliste haiguste, nagu rasvumine, diabeet, südame- ja veresoonkonnahaigused, ennetustöö ja ärahoidmisega.

Alates 2000 aastate algusest hakkas Gullon laiendama oma sortimenti “Biocalcio” ning soola-ja suhkruvabade toodetega. 2002. aastal lansseeriti diabeetikutele mõeldud tooteliin: “Diet Nature”, milles ei kasutata laktoosi, fruktoosi ega sahharoosi.